Słoneczne chwile w Petrovacu

Słoneczne chwile w Petrovacu

Widok na Petrovac

Czarnogóra

Petrovac

Opublikowano 2016-04-30 15:24:11

Z Podgoricy do Petrovaca mieliśmy dojechać naszym samochodem. Czy 17-nasto letni golf podołał?

Nie.

W alternatywie mieliśmy przejazd autobusem (podobno 10 euro za osobę), albo wypożyczenie samochodu za 30 euro/dzień. Wybraliśmy samochód, był to kilkuletni citroen c3. Z bogatą historią - przy zamykaniu bagażnika odpadały plastiki. Wypożyczył nam go przemiły gość, ma własną małą wypożyczalnie, w budynku obok polskiej ambasady. Były rajdowiec, z dumą zaprezentował nam swoje puchary.

Przejazd trwa około 90 minut, po drodze można zwiedzić jezioro Szkoderskie, w tym przypadku polecam zabezpieczyć więcej czasu. Petrovac to małe miasteczko, składające się głównie z hoteli, restauracji, sklepów, biur podróży.

Nasz hotel był na obrzeżach, a jednak dojście do centrum zajmowało tylko kilkanaście minut. W centrum wzdłuż plaży znajduje się tętniąca życiem promenada. Miasto jest typowo turystyczne, więc nie brakuje ofert dla turystów. Rejsy statkami, wycieczki autobusowe, wyjazdy na paragliding czy rafting do wąwozu Tara można kupić w bardzo przystępnych cenach. Całodniowy rejs po zatoce kotorskiej to koszt około 30 euro od osoby, krótsze rejsy kosztują około 10 euro. Motorówkę można wynają w cenie 100 euro za dzień. Piwo w barze 2 euro. W porównaniu z pobliskim Dubrownikiem ceny są przynajmniej połowę niższe. Nie ma się co zastanawiać, taniej już nie będzie.

Plaża w mieście nie jest przyjemna. Jest brudna, zatłoczona oraz z opłatą za leżaki. Przyjemniejsze plaże są obok miasta. Nie bądź leniwy na wakacjach! Podejdź te kilka metrów dalej :)

Zdjęcia z Petrovac:

Mały

Zobacz więcej atrakcji z Czarnogóra:

All rights reserved. Our privacy privacy policy. Contact: admin@otravelclub.com