The most beautiful

The most beautiful

Lokalna atrakcja, zjazd na tyrolce

Czarnogóra

Wąwóz Tara

Opublikowano 2016-04-30 15:24:11

Do Czarnogóry wjechaliśmy od strony Serbii. Google maps zapowiedział 8 godzin jazdy nad morze. Kilometrowo nie wychodziło dużo, jednak możecie mi wierzyć- to naprawdę trwa 8 godzin. Nasz plan zakładał szybkie zwiedzanie wąwozu Tara. Zwiedzanie to za dużo powiedziane, chcieliśmy zrobić kilka zdjęć nad słynnym mostem. Następnie nocleg airbnb w Podgoricy, i następnego dnia upragnione morze :)

Jeszcze przed dojazdem do kanionu dolina Tary zrobiła na nas ogromne wrażenie. Piękne góry, zieleń, sama natura. Mimo sporych ograniczeń prędkości (60 km/h) droga to istna przyjemność. Przy moście bez trudu znaleźliśmy parking. Ludzi nie było zbyt dużo. Od czasu do czasu mijały nas grupki turystów w kolumnie aut terenowych.

Czego nie zobaczycie w wąwozie Tary? Na pewno nie będzie dużej ilości autokarów z angielskimi turystami. Nie będzie też wszechobecnych sklepików z pamiątkami, budek z piwem, komercji.

Będzie za to okazja do przejazdu nad kanionem tyrolką. Gorąco polecam tą atrakcję. Cena wyjściowa to 10 euro za osobę, nam bez negocjacji zaproponowali 30 euro za 4 osoby. Braliśmy jak reksio szynkę :) Zabawa jest przednia. Nad morzem w Czarnogórze zatrzymaliśmy się w Petrovacu. Jak się okazało organizują wyjazdy na rafting, paragliding, jazdę autami terenowymi do wąwozu Tara (cena ok 30-40 euro od osoby). Warto rozważyć taki wypad.

Droga do Podgoricy wiedzie wzdłuż kanionu, jest równie atrakcyjna jak droga dojazdowa. W Podgoricy czekała nas niemiła niespodzianka. Osoba która miała nam zapewnić nocleg (z serwisu airbnb) anulowała naszą rezerwację. Tłumaczyła się zepsutą elektrycznością. Serwis airbnb stanął na wysokości zadania i oddał zapłacone wcześniej pieniądze. Jednakże musieliśmy szybko znaleźć alternatywny nocleg. Nie ma sensu szukać hoteli w centrum, ceny są wysokie. Natomist przed samym miastem są hostele 10 euro/osoba. Na taki się zdecydowaliśmy. Ugościł nas przemiły gospodarz, były komandos. Cały wieczór spędziliśmy w jego barze :)

Dlaczego nie szukać noclegu w centrum Podgoricy? Jest kilka powodów, jeden z nich to ceny, iście zachodnie. Drugi powód to samo miasto. Zwiedziłem wiele stolic europejskich, natomiast Podgorica jest najbrzydsza ze wszystkich.

Zdjęcia z Wąwóz Tara:

Mały

Zobacz więcej atrakcji z Czarnogóra:

All rights reserved. Our privacy privacy policy. Contact: admin@otravelclub.com