Królewskie miasto z gry o tron

Królewskie miasto z gry o tron

Widok na Dubrownik z murów obronnych

Chorwacja

Dubrownik

Opublikowano 2016-05-28 16:58:24

Do Dubrownika wjechaliśmy od strony Czarnogóry. Granice Chorwacji i Czarnogóry od Dubrownika dzieli jedynie kilkadziesiąt kilometrów. Noclegi zarezerwowaliśmy na airbnb. Początkowo szukaliśmy na booking.com, ale było zbyt drogo. Noclegów szukaliśmy na ostatnią chwilę, 3 tygodnie przed planowanym przyjazdem. Jaka była różnica między bookingiem a airbnb? Na bookingu hotele położone dalej od centrum Dubrownika kosztowały za dwie osoby na cztery noce powyżej 2200 zł. Na airbnb znaleźliśmy mieszkanie dość blisko centrum, za 1200 zł.

Pierwsze wrażenie

Miasto jest spore. Taka odmiana od Czarnogórskich miejscowości turystycznych. Kursują autobusy miejskie. Turystów najbardziej interesuje stare miasto. Trzeba przyznać- jest piękne. Otoczone solidnymi murami, miasto nigdy nie zostało zdobyte. Dlatego też zachowało się w niemal niezmienionym stanie.

Tłumy turystów

Dubrownik jest oblegany przez turystów niemal jak Wenecja. Cenowo również przypomina zachodnie kurorty. Tradycyjnie podam cene piwa- 4 euro. Obiad dla jednej osoby to około 20 euro. Oczywiście obowiązująca waluta to Chorwackie kuny.

Tylko stare miasto czy coś więcej?

Skromnie przyznam że dobrze postawione pytanie. Z tego co my zwiedziliśmy są, jeszcze plaże w oddalonej części Dubrownika. Nie robią wielkiego wrażenia. Jest też gondolka na wzgórze skąd można oglądać panoramę starego Dubrownika. W starym mieście są liczne muzea, ale o tym napiszę osobną historię ;) Jeśli znasz inne miejsce które warto zwiedzić w Dubrowniku podziel się z nami tą wiedzą :)

Zdjęcia z Dubrownik:

Mały

Zobacz więcej atrakcji z Chorwacja:

All rights reserved. Our privacy privacy policy. Contact: admin@otravelclub.com