Balos- zatoka piratów

Balos- zatoka piratów

Gramvousa, słynny wrak statku pirackiego

Grecja

Kreta, Balos

Opublikowano 2016-05-21 09:49:50

Gramvouse musisz zwiedzić obowiązkowo. Nie ma innej opcji. Wycieczkę można zorganizować na własną rękę, bądź skorzystać z lokalnego biura podróży. Ja polecam tą drugą opcję. Autobus podjedzie pod twój hotel, zawiezie Cie do portu, a po wszystkim odwiezie. Za rejs promem i tak będziesz musiał zapłacić (chyba około 18 euro), a koszt całej wycieczki z biurem podróży to ok 25 euro.

Płyniemy na Gramvouse

Na promie znajduje się bar oraz restauracja. Można sobie zakupić piwko i oglądać widoki w drodze do Gramvousy. Podróż trwa ok 1-2 godzin. Na miejscu czeka piękna niezamieszkana wyspa, z ruinami starego pirackiego portu na wzgórzu. Obok plaży znajduje się wrak statku który stanowi lokalną atrakcję turystyczną. Po chwili zdjęć na plaży można się wybrać na wzgórze do ruin fortu. Sam fort nie robi wrażenia, jest zaniedbany jak toalety w PKP. Natomiast widoki zapierają dech w piersi.

Laguna Balos

Następnym punktem zwiedzania jest laguna Balos. Jak to laguna, jest płytka. Woda maksymalnie do kolan, cieplutka, pełna rybek, ciągnąca się kilkaset metrów. Kolejne piękne miejsce, polecam przeglądnąć zdjęcia na dole strony. Tutaj podobno da się dojechać samochodem- nie wiem nie próbowałem.

W rejsie powrotnym można się załapać na promocję piwa, i innych jeszcze nie sprzedanych łakoci :)

Zdjęcia z Kreta, Balos:

Mały

Zobacz więcej atrakcji z Grecja:

All rights reserved. Our privacy privacy policy. Contact: admin@otravelclub.com