Miało być tanio- Chania

Miało być tanio- Chania

Port w Chanii

Grecja

Kreta, Chania

Opublikowano 2016-05-03 13:24:14

Planowanie wakacji zwykle zaczyna się od podstawowego pytania- z biurem podróży czy na własną rękę? Po małym resarchu wiedziałem że koszt wyjazdu na Krete z biurem podróży to ok. 3000 zł za osobę na dwa tygodnie. Na googlu się znam więc znalazłem loty ryanairem z Wrocławia do Chanii za 600 zł. dwie osoby w dwie strony. Bez bagażu głównego, ale to przecież sierpień :) Na booking.com znalazłem hotel/pensjonat w Chanii za 2200 zł. na dwa tygodnie ze śniadaniami. Da się? Da się. Szykowałem się na tanie i wyjątkowe wakacje :)

Jednak nie

Po przylocie w drodze do hotelu postanowiliśmy po raz pierwszy odwiedzić centrum Chanii, coś zjeść i wypić pierwsze wakacyjne piwo. Obiady na promocjach kosztują 20-25 euro za dwie osoby, są to dania promocyjne. Do tego piwo małe 2 euro, duże 4. Nie chcieliśmy oszczędzać na zwiedzaniu. Właściwie to chcieliśmy dlatego jeździliśmy autobusami z dworca autobusowego w Chanii. Jednak i to rozwiązanie nie było tanie. Z perspektywy czasu myślę że taniej było wynająć samochód. Sumarycznie na dwie osoby za dwa tygodnie wydaliśmy 7500 zł, względnie oszczędzając. Uczcijmy to minutą ciszy.

Chania czyli centrum

Chania jest największym miastem na Krecie położonym na zachodnim wybrzeżu. Ze względu na komunikacje publiczną jest to świetna baza wypadowa. Jeśli masz hotel w mniejszej miejscowości również nie powinno być z tym problemu, z Chanii do Platanias przez Agia Marine jeździ autobus miejski. Dalej położone hotele na ogół współpracują z biurami podróży, więc transport do turystycznych miejsc jest zapewniony.

Miasto Chania jest zlepkiem nowoczesnego (raczej lata 80te) oraz zabytkowego budownictwa. Zabytkowe budowle znajdują się w okolicach portu oraz targu. Plaże w tym rejonie nie zachęcają do plażowania. Pośród piasku znajdziemy kamienie, nie ma też zorganizowanych plaży, jakie są w Agia Marinie bądź w Plataniasie. Dlatego lepiej tam podjechać i znaleźć wolny leżak. Większość jest płatnych, ale nie są to duże kwoty- 2 euro.

Okolice portu to typowe centrum miejscowości turystycznych, z restauracjami i barami czynnymi do późnej nocy. Nieopodal jest targ na którym można kupić lokalne bądź udające lokalne produkty. Trochę dalej od portu znajduje się dworzec autobusowy. Można się stąd dostać w każdą część wyspy. Zarówno do części przemysłowych jak i turystycznych. Ceny biletów w miejsca turystyczne to około 20 euro za osobę w dwie strony. Niewiele taniej niż zorganizowana wycieczka, daje jednak więcej swobody.

Na co uważać?

Na żuli przebranych za Charliego Chaplina próbujących wyłudzić kase za zdjęcie. Na lokalne tanie wina. Na upał! W sierpniu podczas naszego pobytu było 36 stopni w cieniu!

Zdjęcia z Kreta, Chania:

Mały

Zobacz więcej atrakcji z Grecja:

All rights reserved. Our privacy privacy policy. Contact: admin@otravelclub.com